به معنای جدایی زندگی دادگاه خانواده

به معنای: جدایی زندگی دادگاه خانواده طلاق دادگاه خانواده جدایی

گت بلاگز اخبار بین الملل امیدوارم روزی با مقامات ایرانی مذاکره کنیم / ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری یکسان با نخست وزیر ژاپن گفت که امیدوارم روزی با مقامات ایرانی مذاکره کنیم.

امیدوارم روزی با مقامات ایرانی مذاکره کنیم / ترامپ

ترامپ: امیدوارم روزی با مقامات ایرانی مذاکره کنیم

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری یکسان با نخست وزیر ژاپن گفت که امیدوارم روزی با مقامات ایرانی مذاکره کنیم.

به گزارش مهر، «دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا روز پنج شنبه مدعی شد واکنش‌ها منطقه ای کشور عزیزمان ایران از وقت خروج آمریکا از توافق هسته ای به کلی متفاوت شده است است.

امیدوارم روزی با مقامات ایرانی مذاکره کنیم / ترامپ

وی که در کاخ سفید در یک نشست خبری یکسان با نخست وزیر ژاپن صحبت می کرد، در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است از مذاکره با کره شمالی خارج شود، گفت: «تمام آنچه که می توانم بگویم، این است که آماده ام که [از مذاکره] خارج شوم. قبلا یکبار این کار را کرده ام. باید بتوانید خارج شوید. ما نتوانستیم [هنگام مذاکرات] از توافق وحشتناک با کشور عزیزمان ایران خارج شویم.»

ترامپ افزود: «می بینید، از زمانی که من [خروج از] آن توافق را امضا کردم، کشور عزیزمان ایران به نحوی کاملا متفاوت عمل می کند. آن ها دیگر اهمیت چندانی به مدیترانه نمی دهند، کمتر به آن چه در سوریه در جریان است می پردازند، کمتر به آنچه در یمن و جاهای دیگر در جریان است می پردازند. در سه ماه گذشته، آن ها کشور کاملا متفاوتی بوده اند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری یکسان با نخست وزیر ژاپن گفت که امیدوارم روزی با مقامات ایرانی مذاکره کنیم.

وی ادامه داد: «با این امید که ممکن است چیزی بتواند اتفاق بیافتد، می گویم، ما تحریم هایی علیه کشور عزیزمان ایران اعمال می کنیم که هیچ کس پیش از این مشابه آن ها را ندیده هست. شبیه آن ها می تواند مشمول بر کره شمالی هم شود، در مرحله آینده و اگر احساس کردیم که مورد نیاز است.»

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت: «ایران همان کشوری نیست که سه ماه پیش بود. رهبران آن ها بسیار بسیار متفاوت شده است اند و امیدوارم که روزی نزد ما بیایند و با ما بنشینند و توافقی انجام دهند که جهت آن ها خوب هست، جهت ما خوب است و جهت همه.»

وی افزود: «اگر طرف ما توانسته بود از بعضی از بندهای وحشتناک این توافق کنار رود، می توانستیم یک توافق فوق العاده داشته باشیم. اصل توافق کردن مشکلی ندارد، ولی آن توافق مسئله داشت. ما فرصتی جهت یک توافق فوق العاده داشتیم.»

امیدوارم روزی با مقامات ایرانی مذاکره کنیم / ترامپ

او سپس بار دیگر به مسئله مذاکره با کره شمالی پرداخت و گفت: «بنابراین، کاملا حاضرم که در صورت لزوم [از مذاکره] خارج شوم. واقعا اعتقاد دارم که “کیم جونگ اون” (رهبر کره شمالی) می خواهد کاری انجام دهد که جهت مردمش خوب هست. این کار واقعا جهت خانواده و خود او هم خوب است.»

ترامپ در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران تایید کرد که در صورتی که گفت وگوی هفته آینده او با کیم «خوب پیش رود»، ممکن است که از رهبر کره شمالی جهت سفر به آمریکا دعوت کند. او گفت حاضر است از رهبر کره شمالی در کاخ سفید میزبانی کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری یکسان با نخست وزیر ژاپن گفت که امیدوارم روزی با مقامات ایرانی مذاکره کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است در جریان نشست او و کیم در سنگاپور، توافق آخر رسمی جنگ دو کره اعلام شود، گفت: «ممکن هست، ممکن است توافق امضا کنیم، این گام اول هست. قطعا می توانیم توافق امضا کنیم. می تواند اتفاق بیافتد.»

او راجع به احتمال عادی سازی روابط واشنگتن و پیونگ یانگ هم گفت: «عادی سازی روابط چیزی است که انتظار داریم و امیدوارم زمانی که همه چیز انجام شد، اتفاق بیافتد. ژاپن گفته که به آن ها کمک اقتصادی خواهد کرد، ما هم هستیم، چینی ها هم کمک خواهند کرد، کره جنوبی هم نیتش را اعلام کرده هست. عوامل مثبت بسیار زیادی وجود دارد. قطعا دوست داریم شاهد عادی سازی باشیم.»

امیدوارم روزی با مقامات ایرانی مذاکره کنیم / ترامپ

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این پرسش که آیا دیگر از عبارت «کارزار فشار حداکثری به کره شمالی» استفاده نمی کند، گفت: «فشار حداکثری قطعا در جریان هست، فعلا از این عبارت استفاده نمی کنیم چون در آستانه مذاکره قرار داریم. بعد از مذاکره دوباره از این عبارت استفاده خواهیم کرد. کارزار فشار حداکثری ادامه دارد و تحریمی را لغو نکرده ایم.»

وی افزود: «تحریم های بیشتری هم وجود دارد که در صورت لزوم از آن ها استفاده می کنیم، ولی فکر نمی کنم نیازی به استفاده از آن ها باشد.»

واژه های کلیدی: ایران | توافق | مذاکره | آمریکا | ایرانی | استفاده | کره شمالی | کره شمالی | رئیس جمهور | دونالد ترامپ | سفر به آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog