به معنای جدایی زندگی دادگاه خانواده

به معنای: جدایی زندگی دادگاه خانواده طلاق دادگاه خانواده جدایی

گت بلاگز فارس ورود دام عشایر به مناطق ییلاقی فارس بعد از 23 اردیبهشت مجاز است

ورود دام عشایر به مناطق ییلاقی فارس بعد از 23 اردیبهشت ماه مجاز است و ورود سریع هنگام و خارج از وقت تعیین شده است به این مناطق غیرقانونی هست.

ورود دام عشایر به مناطق ییلاقی فارس بعد از 23 اردیبهشت مجاز است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ عبدالحسین یوسفی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: تمام گلوگاه ها و مبادی ورودی مناطق ییلاقی فارس به وسیله گروه های ثابت و سیار یگان حفاظت این اداره کل تحت کنترل واقع شده است است تا علاوه بر رعایت تعادل دام و مرتع، از ورود سریع هنگام و بدون مجوز هرگونه دام به مراتع ییلاقی و تخریب مراتع جلوگیری شود.

عبارات مهم : اداره
یوسفی افزود: وقت حرکت کوچ ماشینی عشایر و دامداران کوچ رو با استفاده از تریلر، کامیون و کامیونت نیز از بیست و سوم اردیبهشت ماه جاری انجام می شود ضمن اینکه جهت این کار اخذ مجوز از اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری و شبکه دامپزشکی استان مهم است.

وی ادامه داد: همچنین همراه داشتن پروانه های آیا یا مجوزهای قانونی در رابطه با طرح های مرتعداری و نیز کارت عضویت در انجمن های صنفی مرتعداری جهت عشایر در هنگام کوچ الزامی است.

یوسفی اظهار داشت: هرگونه ورود زودهنگام به این مناطق خارج از وقت تعیین شده است غیر قانونی است و در صورت تخطی از آن، پروانه چرای دامداران متخلف باطل و برابر قانون با آنها برخورد می شود.

او بیان کرد: با توجه به هماهنگی های ایجاد شده، بهره برداران مستقر در مراتع قشلاقی استان های همجوار از جمله بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و یزد از 15 فروردین 96 به مراتع ییلاقی استان فارس وارد شدند ولی وقت حرکت کوچ این دسته از بهره برداران به وسیله ماشین از 23 اردیبهشت ماه به بعد تعیین شده است است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس در مورد ورود عشایر کوچنده به حوزه شهرستان شیراز هم گفت: وقت حرکت جهت ورود این دسته از دامداران از مسیرهای کوار، دشت ارژن و کوهمره سرخی، بعد از دهم اردیبهشت ماه جاری در نظر گرفته شده است بود.

یوسفی تصریح کرد: ورود سریع هنگام عشایر باعث تخریب، فقیر شدن مراتع و از بین رفتن آن ها می شود و در صورت همکاری مطلوب عشایر در اجرای طرح کنترل کوچ بهاره، علاوه بر زیاد کردن علوفه موجب حفظ و احیای مراتع نیز خواهد شد.

استان فارس، دارای هفت میلیون و 300 هزار هکتار عرصه های مرتعی و 2 میلیون و 800 هزار واحد دامی مجاز هست.
انتهای پیام/ر

واژه های کلیدی: اداره | اردیبهشت | استان فارس | ورود دام عشایر | مناطق ییلاقی | 23 اردیبهشت مجاز است | مناطق غیر قانونی | ورودی مناطق ییلاقی فارس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog