به معنای جدایی زندگی دادگاه خانواده

به معنای: جدایی زندگی دادگاه خانواده طلاق دادگاه خانواده جدایی

گت بلاگز فضای مجازی کروم از اکتبر ۲۰۱۷ تمام سایت‌های HTTP را ناامن می‌داند

کروم قصد دارد که از اکتبر 2017، روی سایت‌های اچ.تی.تی.پی برچسب ناشناس بزند و آن‌ها را در زمره سایت‌های ناامن قرار دهد.

کروم از اکتبر ۲۰۱۷ تمام سایت‌های HTTP را ناامن می‌داند

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛به تازگی گوگل اعلام کرده که گام دوم جهت امنیت وب سایت ها را خواهد برداشت. بدهید منظور سایت های HTTP را در زمره سایت های ناامن قرار می دهد و این کار را از اکتبر 2017 و با مشخص کردن این سایت ها با حالت ناشناس شروع خواهد کرد.

عبارات مهم : انتقال
اطلاعاتی که در صفحات وب رد و بدل می شوند، در بستر پروتکل HTTP انتقال می یابند، از آنجا که در انتقال داده ها با این پروتکل، داده ها رمزنگاری نمی شوند، افراد سوم شخص می توانند همواره به داده ها دسترسی داشته باشند.
به همین علت است که HTTP از لحاظ امنیتی جهت کارهایی که به اطلاعات حساس از جمله حساب های بانکی و رمزهای مشتریان مربوط می شود مناسب به شمار نمی روند.

به همین جهت است که عموماً در وب سایت هایی که امنیت بازدیدکنندگان اهمیت زیادی دارد، از پروتکلی دیگر به نام HTTPS استفاده می نمایند.

برای اتصال بازدیدکنندگان به اینترنت و وب سایت ها، مدل امن تری از HTTP وجود دارد که به آن HTTPS گفته می شود. یکی از کارها مورد نیاز و مهم جهت کم کردن ریسک آسیب پذیری بازدیدکنندگان به اینترنت، همین مسئله HTTPS است.

گفتنی است که با استفاده از این نسخه تبادل اطلاعات، داده ها و اطلاعات از دسترسی اشخاص دیگر مصون می ماند و بازدیدکنندگان می توانند با خیالی آسوده با وب سایت های مناسب و مدنظر خود ارتباط برقرار نمایند.

با انتشار کروم 56 در ژانویه 2017، این مرورگر گوگل صفحات HTTP که خدمات مربوط به کارت های بانکی را انجام می دادند و از رمز عبور استفاده می کردند را در زمره سایت های ناامن قرار داد و از همان زمان، شاهد کم کردن 23 درصدی در ورود بازدیدکنندگان به سایت های HTTP از طریق کروم بوده ایم؛ البته مورد نیاز به ذکر است که کروم 62 حتماً این روند را در سطوح بالاتر ادامه خواهد داد.

طبیعتاً رمزهای عبور و کارت های بانکی، بااهمیت ترین اطلاعاتی هستند که باید حالت شخصی آنها حفظ شود و مسلماً نباید در دسترس هیچ شخص دیگری قرار بگیرد. گوگل از بعضی از روش ها جهت تشویق وب سایت ها استفاده کرده است.
از نوامبر 2016، بیش از نیمی از صفحات کروم، به صورت HTTPS درآمده است و با ادامه این روند، تمامی سایت ها تحت پوشش این سرویس امنیتی قرار خواهد گرفت.

منبع: ایتنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتقال | اطلاعات | اینترنت | استفاده | اطلاعات | اینترنت | انتقال داده | گوگل کروم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog