به معنای جدایی زندگی دادگاه خانواده

به معنای: جدایی زندگی دادگاه خانواده طلاق دادگاه خانواده جدایی

گت بلاگز وب‌گردی در شب قدر این اصل مهم را فراموش نکنید

رمضان را عزیزترین و پربرکت‌ترین ماه از سال و قدر را، ارزشمندترین شب قرار داد. إِنّا أَنْزَلْناهُ فی لَیْلَة مُبارَکَة إِنّا کُنّا مُنْذِرینَ: ما این کتاب مب

در شب قدر این اصل مهم را فراموش نکنید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، دست که به دعا بر می دارید، پروردگارتان را که می خوانید، به اضطرار و التماس و از در توبه، به مهربانی و رحمت و مغفرتش که دل می بندید، دیگران را فراموش نکنید. عزت و برکت قرآن را که واسطه قرار می دهید، به معصومین و فواید درگاهش که متوسل می شوید، عهد و توبه تان را از یاد نبرید. قرآن که بر سر می گذارید، دل های شکسته و بغض های فرو خورده و پنهان شده است را که آشکار می کنید، در میانه ٔ طلب کردن تقدیری نیکو، هرگز آنچه بر زبان می آورید، فراموش کنید.
رمضان را عزیزترین و پربرکت ترین ماه از سال و قدر را، ارزشمندترین شب قرار داد. إِنّا أَنْزَلْناهُ فی لَیْلَة مُبارَکَة إِنّا کُنّا مُنْذِرینَ: ما این کتاب مبین را در شبی پر برکت نازل کردیم

عبارات مهم : ماه رمضان

شبی که آیه های آسمانیش بر زمین نازل شد. شبی جهت تکرار رحمت و برکتش. گرانمایه و پربار، جهت آنها که در یابند و وقت بشناسند. گویند که قدر نامیده شد آیا که آنچه طی یک سال بر آدمی خواهد گذشت، مقدر شده است در همین شب هست. در روایات شیعه آمده است که شب قدر یکی از سه شب ۱۹، ۲۱ یا ۲۳ در ماه رمضان هست.

از امام صادق علیه السلام نقل شده: شب قدر تا قیامت باقی است و در ماه رمضان واقع هست. نخستین امام، یاور پیامبر صلی الله علیهوآله وسلم و دین و کتابی که در همین شب نازل شد را غریبانه در نخستینِ این شب ها ضربت زدند. نوزده رمضان، محراب به قتلگاهی جهت یاور مظلومین تبدیل شد. اگرچه دادرس خود، سال ها خار در چشم و استخوان در گلو دردهایش را در چاه فریاد می کشید. تنها و بی یاور و خسته. حضورش، حکمت و حکومت و عدالتش از طاقتِ دشمنانش خارج بود. ضربه را بر عزیزترینِ هستی در عزیزترینِ شب ها فرود آوردند و بعد از آن عالم یتیم شد و بی پناه ماند. کوفه و یتیمان و بی کسانش نه، دنیا به سوگِ زخمی نشست که تا ابد تازه ماند.

قدر عزیز ماند، گرچه علی علیه السلام حجت پرودگار بر روی زمین را قدر ندانستند. قدر شبی جهت تقدیر آدمی و کم کردن کتاب بر او مقدر شد، باشد که روشنی این چراغ و راهنما، مسیر نجاتی باشد بر آنان که طالب و جوینده ٔ راه هستند. دست که به دعا بر می دارید، پروردگارتان را که می خوانید، به اضطرار و التماس و از در توبه، به مهربانی و رحمت و مغفرتش که دل می بندید، دیگران را فراموش نکنید. عزت و برکت قرآن را که واسطه قرار می دهید، به معصومین و فواید درگاهش که متوسل می شوید، عهد و توبه تان را از یاد نبرید. قرآن که بر سر می گذارید، دل های شکسته و بغض های فرو خورده و پنهان شده است را که آشکار می کنید، در میانه ٔ طلب کردن تقدیری نیکو، هرگز آنچه بر زبان می آورید، فراموش کنید. ما او را می خوانیم، در عزت و رحمت و قدر و منزلت این شب و سرنوشتی نیک و عاقبتی خیر می طلبیم. او ما را اجابت می کند، که مهربان ترین مهربانان است و نزدیک تر از رگ گردن به ما و کاستی ها و نیازهای ماست. قدر بدانیم، شب قدرش را، و قرآن و آنچه در میان ما آدمیان به امانت گذاشته شده است را.

منبع:فردا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ماه رمضان | شب قدر | نزول قرآن | ماه رمضان | دعا | توبه |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog